-
Web onlyNouveau
-
Web onlyNouveau
-
Web onlyNouveau
-
Web onlyNouveau
1
/
de
4
Quax Lit Enfant Ashi Lit évolutif Honey Ash Lg 70 x L 140
Numéro d'article: 30416401
€559,00
Nous rencontrons des difficultés techniques lors du chargement de la liste des magasins. Veuillez réessayer ou utiliser le bouton alternatif ci-dessous pour ajouter le produit à votre panier.
Pourquoi choisir Dreambaby?
- LE spécialiste belge du bébé
- 10 % de remise de fidélité avec Dreambaby Family*
- Livraison gratuite à partir de 750 €
- Tout pour un départ en douceur !
En bref
Spécifications
| Largeur | 75 cm |
|---|---|
| Hauteur | 92 cm |
| Longueur | 144 cm |
| Collection | Ashi Honey Ash |
| Poids | 30 kg |
| Lit évolutif | Non |
| Nom du fabricant | Quax NV |
| Adresse du fabricant | Karel Picquélaan 84. B-9800 Deinze - BELGIUM - info@quax.eu |
Description
+
Fits into any interior!
+
Bottom adjustable to 3 heights.
+
Made from durable, sturdy materials.
- Timeless design: thanks to its natural tones, this crib fits into any interior!
- Base adjustable to 3 heights (32, 52, 71 cm). This ensures it always meets the needs of your growing child. Suitable for children up to 6 years old (extendable to approx. 10 years with the junior kit)
- Easily converts into a children’s bed! No extra parts required.
- Sturdy: slatted base made of solid beech wood. The other parts are made of melamine-coated particleboard, a durable and low-maintenance material.
- L 144 x W 75 x H 92 cm.
